Чи потрібен викуп на весіллі? Альтернативи.

1 ноября 2017

Історія.

За період, який ми знімаємо весілля нам до цих пір важко зрозуміти для чого потрібен викуп на весіллі, для чого мучити бідного нареченого різними конкурсами і вимагати від нього якихось грошей. У нього і без того багато клопотів.

Якщо заглянути в історію походження, то традиція сучасного викупу народилась в СРСР, коли змішались разом українські, російські, кавказькі, середньоазіатські традиції. І саме в цьому котлі народів і традицій у радянської общини народжувались такі звичаї як викуп нареченої.

Дивлячись на українську історію, викуп був дещо інакшим і молодому не потрібно було робити якісь безглузді речі, щоб дістатись до молодої. В той час людей можна було б зрозуміти, бо тоді до весілля молодята зазвичай жили окремо.

Зараз же ситуація кардинально змінилась. Пари часто живуть декілька років разом і тільки потім роблять весілля. Тому, як на мене, суть викупу просто втрачає сенс і своє значення. Судячи з власного досвіду можу згадати тільки один креативний і веселий викуп, всі ж інші проходили по приблизно однаковому сценарію в під’їзді або біля нього.

Що поганого в сучасному викупі нареченої?

  1. В під’їзді, навіть в чистому це ніколи не виглядає красиво. Місця мало, світло погане, всі гості не поміщаються у вузькому проході. Як висновок виходить, що викуп якби проводиться для того, щоб розвеселити гостей, а насправді гості його не бачать та і підніматись на підборах на 6-й поверх не дуже зручно;
  2. Багато тратиться часу на підготовку (година у добре спланованому весільному дні це багато);
  3. Нервів на підготовку тратиться ще більше;
  4. Ну і в концепцію економії варіант з викупом ніяк не вписується (плакати, час весільного кортежу, алкоголь, їжа і т.д.).

Випадок із життя.

Одного разу був такий випадок на весіллі. Наречений заходить разом з друзями в під’їзд, бачить подруг нареченої вже готових починати проводити конкурси, зупиняється і говорить: «я же просил Таню, чтобы вот этого не было, передайте Юле, что я жду её в машине». Повертається і йде в машину. Як не дивно, весілля було не дешевим. Все минулось за келихом шампанського, але сам ранок був змарнований.

Альтернатива

Нам здається, що за гроші, витрачені на викуп краще зняти красивий номер в готелі і спокійно в ньому зібратись, без зайвих проблем і родичів. В такому разі з’являється більше часу на зйомку ранку молодят і отриманні чудових кадрів.  

 

 

 

Автор: Чуб Максим