9 порад, як добре виходити на весільних фотографіях

1 ноября 2017

Дорогі наречений та наречена, вітаю вас! Вас чекає прекрасне та незабутнє свято – весілля!

По переду багато щасливих років сімейного життя. Без сумніву, щоб краще запам’ятати святковий день, ви, звичайно, будете запрошувати фотографа. Щоб бути задоволеними результатом, Вам прийдеться старанно потрудитись. Як би це не звучало, але кінцевий результат від вас залежить не менше, ніж від вибраного вами фотографа. Я дам вам декілька порад, які обов’язково потрібно врахувати, аби гроші, передані фотографу, не виявились марно потраченими.

Одразу повідомляю, що ці рекомендації не претендують на абсолютнe правоту і витікають тільки з власного досвіду, а також з досвіду моїх колег.

  1. Сон.

— В чем сила, брат?

— Во сне сила. И у того ее больше, кто спит крепче.

Із м/ф «Добрыня Никитич и Змей Горыныч»

Це одна з найголовніших порад! І цитата з мультфільму як не дивно найкраще сюди підходить. Злі від недосипу і технічних накладок молодята – це, повірте, не дуже хороший об’єкт для фотографії. Ваші нерви і загальний тонус повинні бути в повному порядку. Я знаю, що на весіллі це практично неможливо. Тому потрібно спробувати наблизитись до повного порядку. Плюс мішки під очима, загальний втомлений вид, красні очі і інше. Звідси витікають і нерви, і ризик сварки з мамою або нареченим, ризик не легко і не позитивно реагувати на всілякі ситуації і т.д. Виходити радісними і щасливими, як би того не хотіли ви і ваш фотограф, в такому виді буде дуже важкою задачею. Ось тому постарайтесь годин за 8 до приходу візажиста плюнути на всі недоробки і піти поспати.

  1. Хороший фотограф.

Безперечно, це мабуть, найважчий вибір, якій треба зробити при підготовці до весілля. Ви старанно трудитесь перебираючи величезну кількість фотографів в інтернеті, питаєте поради у знайомих, вивчаєте їх весільні фотографії. Впевнений на 100%, що при виборі, в першу чергу потрібно слухати свій внутрішній голос. Бо, якщо зйомку проводитиме не той, чиє бачення вам здалось найбільш цікавим і близьким, а той, кого вам якимось чином нав’язали ваші батьки чи друзі – є ризик, що потім ви дуже довго будете жалкувати, що вирішили зекономити, що не прислухались до власної інтуїції, не настояли на своєму, і тепер в вашому альбомі на все життя залишиться не те, про що ви реально мріяли, зафіксовані не ті емоції і, саме сумне в цій ситуації те, що цього вже ніяк не виправити.

Весільних фотографів зараз велика кількість, трішки терпіння – і ви обов’язково знайдете того, хто бачить вашими очима.

Переглядаючи весільне портфоліо фотографа враховуйте наступне. В портфоліо часто додають 3-5 фото з кожного весілля (3-5 з одної, з іншої і т.д.). Пару чудових фото зможе зробити практично хто завгодно. Тому важливо попросити принести на зустріч, в якості прикладу, хоча би одне весілля повністю.

От декілька порад, які потрібно враховувати при розмові по телефону з фотографом. Не потрібно випитувати у нього точну ціну його послуг. Про це все можна дізнатись тільки на зустрічі. Проте орієнтовну ціну варто обов’язково дізнатись. Якщо людина дійсно професіонал і у нього немає мети водити вас за ніс, то він вам її скаже. Іноді трапляються і такі люди, які активно не хочуть називати навіть приблизний діапазон цін по телефону, але особисто у мене є сумніви, що вони хочуть просто побачити який одяг чи годинник на мені, щоб на зустрічі зрозуміти мою платоспроможність. Особисто я таких не люблю. Мені здається, що вони не цінують мій час. Тому, якщо і не точну, але приблизну ціну любий професіонал вам точно скаже. Він же не вперше це робить і знає скільки зазвичай виходить.

Але не варто чекати від нього абсолютно точної ціни до гривні чи долара. Ви можете запитати про те, якою саме технікою користується фотограф, але знову ж таки це не головний момент. Іноді трапляються такі клієнти, яким дійсно цікаво на що ти знімаєш. Чесно кажучи, це питання мене трохи смішить, бо далеко не всі з них розбираються в техніці. А якщо і розуміються, то я відповідаю і вони отримують необхідну їм інформацію. Якщо людина дійсно професіонал своєї справи і це видно по його роботам, то можете бути впевнені, що і з технікою у нього все в порядку. Звичайно, це важливий момент, але найголовніше, щоб вам подобались його роботи.

Якщо ж вам підходить, і ціна, і рівень робіт, то можна переходити до зустрічі. Не відкладайте її, зустрічайтесь з фотографом, який на вашу думку вам ідеально підходить, тільки так можна об’єктивно все зрозуміти. Роботи, ціни і техніка це важливо, але найголовнішим являється саме те, яка він сам по собі людина. Бо працювати вам прийдеться в першу чергу саме з людиною. Від себе скажу, часто буває, після спілкування з парою відчуваєш якесь споріднення душ і від роботи на їх весіллі отримуєш масу задоволень, а результати від такої роботи, як правило, завжди вище всіх очікувань. І молодят, і мої власні.

  1. Не скупіться

В народі існує прислів’я – «Лінивий двічі робить, скупий двічі платить». Фотографії – це єдине, що зможе освіжити ваші емоції і пам’ять про ваше весілля, уявляєте? Пройде багато років, у вас з’являться діти, ви зміните декілька авто або взагалі переїдете в іншу країну. І єдине, що дійсно зможе воскресити відчуття і переживання найкращого дня вашого життя – це фотографії. Невже ви готові ризикнути, трохи зекономити на цьому і отримати знімки, які нестимуть в собі відчай і розчарування?! Знімки, які вам буде не тільки безрадісно переглядати, але і показувати своїм дітям? Важливо щоб при перегляді ви не просто згадували, як виглядали, а знову переживали всі хвилюючі і зворушливі моменти свята.

Щоб знову посміхались, згадували запах, дотики, щоб пропливали перед очима картини свята і почуття оживали у вашому серці. Але, сьогодні професіональним фотографом вважає себе кожен у кого є зеркальний фотоапарат, цим і можна пояснити велику кількість пропозицій на весільну зйомку. В результаті більшість молодих залишаються незадоволеними тими знімками, які вони отримують від фотографа після весілля – не ті ракурси, невдалі моменти и т.д. До мене навіть іноді приходять з питаннями, чи можу я щось зробити з невдалими фотографіями. Переопрацювати, якось покалдувати над ними щоб зробити із них щось таке, дивлячись на що не буде іти кров з очей)) Щоб уникнути такої ситуації, краще звертатись до перевірених фотографів, тих, які зарекомендували себе в професійних колах, нехай їх гонорар буде трохи більшим, але і результат буде на порядок вищим. Самий головний секрет хороших фотографій криється не в обробці, а в тому, що їх дійсно треба вміти знімати. Проведу аналогію з лікарями. Якщо пацієнт дійсно хоче жити, то медицина безсильна. Так і тут) Якщо фотографія дійсно якісна, то жодна обробка її не зіпсує. І навпаки.

Ще раз скажу, скупиться на хорошого фотографа – це не правильний крок. Від нього багато чого залежить. Так і ці 4-5 тисяч, зекономлені зараз. Добре подумайте. Особливо при нинішній ситуації в економіці. Це не так вже і багато, як здається на перший погляд. Це всього лише декілька вечорів в ресторані на двох. А то, може і менше.

  1. Є ідеї – пишіть.

Дуже раджу раніше подумати, де б вам хотілось святкувати і які фото ви хотіли б отримати. Подивіться, знімав подібне фотограф чи ні. І, звичайно, якщо в процесі отримання інформації ви помітили декілька кадрів, які вам дуже сподобались, то збережіть, запам’ятайте, запишіть ідеї, щоб потім про все поговорити із своїм фотографом. Дуже корисно безпосередньо перед зйомкою показати фотографу ваші старі фотографії, які вам самим дуже подобаються. Може, це ваш особливий поворот голови, може, ще щось, щоб людина зрозуміла, чого ви від нього хочете. Просто якщо ви маєте особливі побажання, то про них необхідно розповісти одразу, бо мала вірогідність зустріти телепата з камерою. Всі вони давним-давно в шоу «Битва екстрасенсів») Набагато швидше розповісти фотографу про ваші бажання, чим надіятись, що він їх відгадає або екстрасенс навчиться знімати і піде підкоряти весільний ринок.

Якщо особливих побажань немає, то довіртесь тому, кого вибрали і він зробить максимум того, на що здатен!

  1. Професійний візажист.

Більшість професійних фотографів вважають, що макіяж творить чудеса, а хороший професіонал візажист подібний чарівнику. Не варто економити на їх послугах і, само собою, варто прислухатись до їх порад (навіть якщо ви передивились всі випуски відомих майстрів мейку в ютубі).

Вони допоможуть виглядати вам краще і зберегти хороший настрій протягом всього дня. До їх вибору також варто підійти відповідально, бо це ті люди, котрих ви бачите першими на своєму святі. І на них покладена велика відповідальність за ваш настрій, і в цілому на весь день. До того ж макіяж від професіонала не тільки підкреслить ваші найкращі риси, а і приховає недоліки, плюс тримається довше і виглядає яскравіше. У випадках з макіяжем і зачіскою надзвичайно важлива репетиція. На ній ви зрозумієте, що і як треба робити, а на самому весіллі будете виглядати неперевершено.

Іще один не менш важливий момент: не проводьте на собі експерименти з незнайомою косметикою! Весілля – не час для дослідів. Вам не потрібна неочікувана алергія, висипи і інші неприємності, які зіпсують вам настрій. У вас і без того достатньо занять, і сюрпризи з косметикою туди не повинні входити.

Професіонали про це прекрасно знають, але я все-таки скажу. Головною із можливих помилок являється використання блискучого макіяжу. Такий макіяж просто не сумісний з фотографією. Подібний макіяж може чудово виглядати в житті, на дискотеці, але він реально здатний загубити вам половину вашого майбутнього фотоальбому. Заздалегідь домовтесь з перукарем, що він не буде використовувати блискучий лак для волосся. В житті блиски чудово переливаються та іскряться. А на фото – дуже схожі на лупу. На самому весіллі обов’язково тримайте при собі невеличку косметичку. Найголовніші речі в ній —  це вологі серветки, пудра для усунення з’являючого блиску шкіри, помада.

  1. Фотошоп не маг і не чарівник.

Не сприймайте фотошоп як чарівну паличку, це всього лише інструмент, нічим не краще і не гірше, наприклад, штативу. Звичайно, в ньому можна прибрати пару прищів на лиці, брудну пляму на сукні, сміттєву корзину на задньому фоні, але робити ставку на ретуш не варто. З точки зору техніки, зробити це на багато важче, ніж прибрати недолік при зйомці, і як висновок дорожче. Тут ще раз варто підмітити, що не варто економити на візажисті, бо він допоможе уникнути непотрібної ретуші.

  1. Ситий гість – хороші фото.

Якісний фотоальбом – це результат спільної роботи фотографа і моделей. На весільній прогулянці головний ворог вашого майбутнього альбому – це гості. Ідеальний варіант це розділити зйомку вас двох і прогулянку з гостями.

Ворог номер два – брак часу. До порад фотографа з приводу планування прогулянки варто прислуховуватись, бо він уже бував на багатьох весіллях і може дати вам слушну пораду. Підказати місце, маршрут і т.д. Довіряйте тій людині, яку обрали. Ви його і вибрати для того, бо він в деяких ситуаціях краще вас знає, що саме вам підійде. Це як візит до лікаря. Якби я сам собі зумів вилікувати зуби, то зробив би це у власній ванні. Але я не вмію цього робити. І тому я слухаю свого лікаря, бо знаю, що він знає краще як мене лікувати.

  1. Не турбуйся, будь щасливою.

«Дядька-фотограф сейчас нам скажет, как стать и все сразу получится».

Безперечно, фотограф підкаже і підбере вигідний ракурс. Але жоден фотограф не зможе замінити вам посмішку в стилі «туго затянутые косички» на посмішку «счастливая молодая жена». Не потрібно думати про зйомку дуже серйозно. Залишіть всю серйозність на стадії підготовки до неї, а на самій фотосесії будьте як можна більш відкритими та розкутими. Забудьте про все, просто будьте одне з одним. Це ваш день. Насолоджуйтесь ним. Грамотний фотограф сам підбере необхідний ракурс і дасть пораду. Не старайтесь позувати. Будьте справжніми. Якщо ви не професійна актриса або модель, інакше буде помітно на фото, що ви відчували себе не в своїй тарілці. Просто розслабтесь і забудьте про все. До цього дня ви не один місяць готувались, так насолоджуйтесь же ним.

Можна взяти з собою свідків або сестру, але тільки одну людину, щоб вона носила сумочку з вашою косметикою (пудра, помада, гребінець, серветки). А якщо в пакеті ще буде і пляшка води, то ви будете найщасливішою нареченою на фотосесії).

  1. Щасливі наречені.

І, на кінець, рекомендую вам обов’язково поспілкуватись з однодумцями. В інтернеті існує багато різних форумів, які стосуються безпосередньо весільної тематики, на сторінках яких ви зможете знайти велику кількість різних корисних порад по всім напрямам. Але знайте міру, не варто цим зловживати.